Moc feromonów

Silne feromony damskie: działanie

Feromony to bezzapachowe związki chemiczne, wytwarzane przez organizmy żywe. Naturalne feromony są wydzielane w celu przekazania konkretnych informacji innym osobnikom. Feromony mogą pełnić funkcje:

  • informowania (feromony agregacyjne)
  • odstraszania (feromony antagonistyczne)
  • przyciągania (feromony płciowe)

Feromonów najwięcej znajduje się w różnych strukturach anatomicznych. Między innymi w płynach ustrojowych (pocie, moczu, ślinie, osoczu), wydzielinach z narządów rozrodczych czy gruczołów łojowych.

perfumy z feromonami dla kobiet

Jak działają feromony?

Feromony damskie i męskie wpływają na pracę mózgu i procesy w nim zachodzące. Feromony działają na podwzgórze, więc determinują nastrój oraz zachowanie osoby, która je wdycha. Podwzgórze odpowiada za kontrolę autonomicznego układu nerwowego (AUN). Ten z kolei odpowiedzialny jest za

podniecenie seksualne, zachowania rozrodcze oraz uwalnianie hormonów płciowych.

Feromony nie są świadomie odbierane przez inne osobniki. Jest to przekaz podprogowy, który nie ma nic wspólnego ze świadomie wyczuwalnym zapachem np. perfum. Feromony są swego rodzaju przekaźnikami informacji. Dzięki temu powstaje niewerbalna komunikacja między ludźmi lub zwierzętami, która pomaga dobierać się w pary.

Jak feromony działają na płeć przeciwną?

Feromony męskie

Mężczyźni wydzielają o ok. 50% więcej feromonów niż kobiety. Najsilniej działają feromony męskie wydzielane przez gruczoły potowe pod pachą. Jest to miejsce ciepłe, dzięki czemu feromony szybciej przyjmują formę lotną i docierają do narządu nosowo-lemieszowego (VNO) drugiego człowieka. Gdy mężczyzna obejmuje lub przytula kobietę, pacha jest odsłaniana, feromony mają otwartą drogę do działania. Może to wyjaśniać, dlaczego kobiety wolą wyższych od siebie mężczyzn ;)

Na podstawie zapachu męskich feromonów kobiety podświadomie oceniają potencjalnego partnera pod względem atrakcyjności genetycznej, w celu spłodzenia jak najsilniejszego potomka. Gdy zapach mężczyzny spodoba się kobiecie, pozwoli ona na kolejny krok. Przytulenie to pierwszy moment, w którym kobieta intensywnie czuje zapach feromonów, choć nie jest tego świadoma. Jeżeli zmysłowe doznania zadziałają, kobieta może uznać mężczyznę za odpowiedniego do ułożenia sobie z nim życia i rozmnażania.

Stężenie sytuacyjne feromonów męskich:

Mężczyźni wydzielają silne feromony przez ok. 3 tygodnie w każdym miesiącu. Dzięki temu, że czas ten jest dość długi, kobieta ma większą szansę na ocenę czy potencjalny partner jest odpowiedni dla niej.

Badania feromonów damskich pokazują, że wąchanie estratetraenolu działa na wzrost seksualnego pobudzenia. Estratetraenol to feromon żeński. Pod względem chemicznym jest hormonem o charakterze steroidowym. Naturalnie występuje on w organizmie kobiet ciężarnych. W kosmetykach używa się więc jego syntetycznego odpowiednika o identycznym działaniu.

Feromony damskie

Feromony to zapachowe sygnały chemiczne przekazywane są drogą powietrzną i w kontakcie ciało do ciała. Z tego powodu wszelkie zbliżenia fizyczne sprawiają, że feromony kobiece rozpoczynają swój taniec, wzbudzający wzajemne pożądanie.

Wokół ust wydzielane jest sebum, które również zawiera feromony. Podczas pocałunku przekazywane są feromony odpowiedzialne za budowanie więzi, której zbudowanie dla kobiet jest niezwykle istotne.

Stężenie sytuacyjne feromonów damskich

U kobiet poziom intensywności feromonów zależy od dnia cyklu menstruacyjnego. Podczas dni płodnych kobieta wydziela więcej feromonów. Dodatkowo staje się bardziej wrażliwa na feromony męskie i łatwiej wówczas nawiązać relację. Podczas jajeczkowania kobieta dzięki wydzielanemu zapachowi, jest atrakcyjniejsza dla mężczyzn niż w dni niepłodne.

Gdy dochodzi do spotkania z atrakcyjnym mężczyzną, kobieta automatycznie zaczyna wydzielać więcej feromonów, żeby zachęcić do siebie osobnika płci przeciwnej. Skuteczność feromonów jest wtedy większa.

Stężenie feromonów zależne jest również od pór roku. Zimą obie płcie wydzielają ich więcej.

Badania nad feromonami wykazały, że wdychanie feromonów męskich, takich jak androstedienon-podobnie jak jego żeński odpowiednik-zwiększa pociąg seksualny. Jeżeli kobieta pragnie być postrzegana jako bardziej atrakcyjna i seksowna w oczach mężczyzn, zakup perfum zawierających estratetranol może się okazać genialnym pomysłem.

Feromony ludzkie — zapach feromonów człowieka

Znaczna większość feromonów to substancje lotne, które swoje działanie wykazują już przy niewielkim stężeniu. Jak pachną feromony? Otóż… nie pachną. Są one niewykrywalne przez nasz zmysł powonienia. Gdy feromon dotrze do odpowiednich narządów naszego ciała, wywołuje określoną reakcję naszego ciała i mózgu.

Atraktant — co to jest?

Atraktant to konkretne nuty zapachowe, które przyciągają potencjalnych partnerów. Jest to jeden z naturalnych czynników wabiących. Badania pokazują, że są zapachy, które w naturalny sposób działają przyciągająco na płeć przeciwną. Wiele z nich, nie bez powodu, znajdują się w perfumach Malvolia, żeby jeszcze bardziej spotęgować przyjemne doznania u płci przeciwnej. Jeżeli zastanawiasz się, jaki zapach perfum podnieca mężczyzn, odpowiadamy: perfumy z feromonami, wzbogacone nutami zapachowymi atraktantów!

Do najpopularniejszych atraktantów należą:

Piżmo

Białe kwiaty — jaśmin, tuberoza, Melaleuca plumea

Róża fiołek, korzeń irysa, kwiat pomarańczy

Przyprawy — szafran, cynamon, imbir, kardamon, pieprz, Wanilia

Karmel, kawa, czekolada

Zapachy skórzane — skóra, zamsz

Nuty drewniane -cedr, drzewo sandałowe, fasola tonka, Zapachy żywic, olibanum, ambra

Perfumy z feromonami

Jako producent perfum z feromonami, wychodzimy naprzeciw ludzkim potrzebom o byciu pociągającym dla płci przeciwnej. Każdy chce czuć się atrakcyjny, a perfumy marki Malvolia w tym skutecznie pomagają. W naszej ofercie znajdziesz:

Wykorzystując wiedzę na temat właściwości zapachów, we współpracy ze specjalistami w branży, stworzyliśmy zapachy wzbudzające prawdziwe pożądanie. Optymalne stężenie feromonów damskich i męskich w naszych flakonach w połączeniu z naturalnie przyciągającymi aromatami, tworzy mieszankę, która rozpala zmysły. Skusisz się?

Szukasz romantycznego zapachu na wieczór? W takim razie poszukaj zapachu, w którym czarna porzeczka, róża i frezja przeplatają się z paczulą, wanilią i ambroxanem. Taka kompozycja sprawi, że mężczyzna straci dla Ciebie głowę.

Zanim sięgniesz po perfumy, zastanów się, czy dobrze odzwierciedlają Twoją osobowość. Źle dobrany zapach nie tylko utrudnia poznanie nowych osób, lecz także wpływa fatalnie na Twoje samopoczucie. Pamiętaj, żeby aplikować go na czystą skórę. W przeciwnym razie woń innych kosmetyków może nieprzyjemnie mieszać się z Twoimi perfumami. W konsekwencji odstraszysz mężczyzn, zamiast ich przyciągnąć.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl