Czym są i jak działają feromony?

Jeśli nigdy nie słyszałeś o feromonach, nadszedł czas, abyś dowiedział się, w czym mogą Ci pomóc. Wspomniane substancje wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej, dlatego warto z nich skorzystać przed wyjściem na randkę, do klubu, czy pubu. Feromony sprawiają, że w oczach innych staniesz się seksowny, atrakcyjny i intrygujący. Sięgnij po sekretną broń uwodzenia!

Feromony: co to jest?

Przez wiele lat naukowcy sądzili, że jedynie zwierzęta, owady i rośliny produkują feromony, aby skutecznie się komunikować. Najnowsze badania pokazują, że ludzie również wytwarzają lotne związki chemiczne, wychwytywane przez narząd lemieszowo-nosowy (VNO). Wspomniane substancje dodają pewności siebie i podnoszą naszą atrakcyjność seksualną. Ponadto feromony zmieniają nastawienie u drugiej osoby, a co najważniejsze, wzbudzają w niej pożądanie. Działają na podświadomość partnerki lub partnera, ponieważ są praktycznie niewyczuwalne. 

Czy feromony działają?

Istnieje wiele dowodów potwierdzających skuteczność tych substancji, mimo to naukowcy starają się lepiej poznać ich strukturę chemiczną i mechanizm działania. Bezwonne związki chemiczne wpływają pozytywnie na neuroprzekaźniki i hormony, dlatego mogą pomóc w przypadku niskiego libido.

 feromony w perfumach czy dzialaja?Jeśli potrafisz odpowiedzieć na pytanie: feromony -  co to, najprawdopodobniej zastanawiasz się, jak ułatwią Ci życie. Z najnowszych badań wynika, że nie tylko pomagają w nawiązaniu nowych kontaktów, lecz także poprawiają relacje u osób pozostających w długoletnim związku. Należy podkreślić, że bezwonne substancje są bezpieczne, dlatego można stosować je wprost na skórę. 

Feromony damskie i męskie: jakie są najlepsze?

Wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie: feromony damskie - co to jest i jak działa? Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim estratetraenol i kopuliny. Pierwszy feromon jest zbliżony do estrogenów, czyli hormonów żeńskich. Sprawia, że kobieta wydaje się bardziej atrakcyjna i uwodzicielska. Wspomniana substancja dostarcza też mężczyznom więcej energii. W naturze można spotkać u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. 

 

Z kolei kopulina naturalnie występuje w wydzielinie pochwowej, przy czym największy poziom stwierdza się podczas dni płodnych. Pobudza produkcję testosteronu u mężczyzn, z niektórych badań wynika, że nawet o 150%. 

 

Zainteresowanie wzbudzają też feromony męskie, wśród których kluczową rolę odgrywa androsteron, androstadienon i androstenol. Wspomniane substancje czynią mężczyznę bardziej atrakcyjnym w oczach kobiet. Zastanawiasz się, co to są feromony i czy faktycznie działają? Sprawdź, co na ten temat sądzą naukowcy! Androstadienon wpływa na emocje między kobietą a mężczyzną, z kolei androstenol wprawia panie w dobry nastrój. Warto również wspomnieć o androsteronie, który poprawia skuteczność innych feromonów. 

 

Feromony nie tylko ułatwiają relacje damsko-męskie, lecz także pomagają w codziennym życiu. Wzbudzają szacunek i zaufanie, za ich sprawą ludzie stają się dla nas milsi i bardziej życzliwi. Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikację lub spotkanie biznesowe, sięgnij po odpowiednie perfumy z feromonami. Nie tylko dodadzą energii do działania, lecz pomogą Ci zbudować wizerunek profesjonalisty. 

[product category_id="16" slider="true" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl